середа, 8 березня 2017 р.

МОН зобов’язали змінити вимоги отримання вчених звань

Київський окружний адміністративний суд ухвалив рішення, що зобов’язує Міністерство освіти змінити вимоги для отримання вчених звань професора та доцента. Про це повідомили у прес-службі відомства.
Зокрема, постанова суду вимагає вилучити з Порядку присвоєння вчених звань пункти, що стосуються обов’язкового 10-річного стажу для здобувачів звань, наявності трьох обов’язкових публікацій у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, та отримання сертифікату, що підтверджує рівень знання англійської мови на рівні В2.
«Фактично, суд своїм рішенням вилучив вищезазначені пункти з вимог до отримання вчених звань. Проте МОН доповнило наказ іншими пунктами», - наголосили у відомстві.
У Міносвіти повідомили, що вимогу до кандидата «провадити навчальну діяльність не менш як 10 років на посаді асистента, викладача, старшого викладача, доцента» замінено вимогою «мати стаж роботи не менш як 10 років на посаді асистента, викладача, старшого викладача, доцента».
Вилучену судом вимогу про наявність у претендента на звання трьох публікацій у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, замінено на наявність двох аналогічних публікацій.
Також у відомстві повідомляють, що одержати звання професора та доцента зможуть кандидати, які на рівні В2 володіють однією з мов країн Європейського Союзу.
За словами першого заступника міністра освіти і науки Володимира Ковтунця, якщо вчений не публікується у визнаних наукових виданнях, зокрема включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, його де-факто немає в міжнародній академічній спільноті.
«Слід визнати, що саме англійська – це міжнародна мова науковців. Вимогу знання англійської на рівні не нижче В2 слід включити до державного стандарту вищої освіти рівня доктора філософії, тобто засвідчувати ще на рівні аспірантури. Безумовно, вимоги до кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників слід підвищувати. Хотілося б, щоб основним критерієм були професійні досягнення в науковій та педагогічній діяльності, і пошук вимірюваних критеріїв для цього показника потрібно продовжувати», – зазначив перший заступник міністра.
Також у відомстві наголосили, що Міністерство освіти виконає рішення суду, але не допустить зміни курсу на підвищення якості вищої освіти і науки.

Немає коментарів:

Дописати коментар