Педагогічне кредо: "Учитись важко, а учить ще важче. Але не мусиш зупинятись ти. Як дітям віддаси усе найкраще, То й самй сягнеш нової висоти." М. Сингаївський
субота, 24 вересня 2016 р.
Щасливі ми, що маємо Дмитра Павличка
Анотація
Відомо, що найефективніший вплив на людину здійснює та інформація, яка одночасно впливає на кілька органів чуття й запам’ятовується вона тим краще й міцніше, чим більше каналів було активізовано.
Мета роботи:
- довести, що досягненню більшого ефекту в сприйманні й розумінні літературного твору сприяє використання мультимедійних технологій, коли об’єднується текст, звук, відеозображення, графічне зображення;
- розкрити шляхи вдосконалення сучасного уроку завдяки використанню міжпредметних зв’язків.
Актуальність роботи
Методологічну основу роботи складає особистісно-діяльнісний та системно-цілісний підходи до розгляду функціонування системи «суб’єкт – об’єкт».
Досягненню бажаних результатів сприяє використання міжпредметних зв’язків на уроках, коли учні пізнають явища, поняття, закономірності з різних боків. Такі форми навчання допомагають дітям емоційно й системно сприйняти деякі поняття, події, дають відчуття результатів у розвитку пізнавальних здібностей, виховують гармонійно розвинену особистість, розвивають почуття прекрасного, створюють ситуацію пошуку.
Проектування моделі сучасного вчителя
Мета курсового проекту - спроектувати і теоретично обґрунтувати модель інформаційно-комунікативної культури сучасного педагога, розробити та апробувати методику формування інформаційно-комунікативної культури особистості педагога сучасної школи на основі продуктивних управлінських рішень в інтегрованій системі шкільної освіти.
У процесі роботи над проектом були визначені та виконані наступні завдання:
- теоретично окреслені структурні компоненти інформаційно-комунікативної культури особистості; проаналізовано сучасний стан проблеми формування інформаційно-комунікативної культури педагога;
- спроектовано та методично обґрунтовано модель інформаційно-комунікативної культури сучасного педагога;
- розроблено методику активізації мотиваційної сфери учителя в інтегрованій системі шкільної освіти;
- здійснений моніторинг результативності роботи за обраним напрямком, окреслені досягнення та складено рекомендації.
Урок-пісня. Розвивальний урок з української мови та літератури у 6 класі
Починаючи викладати українську мову, я ставила перед собою питання: як зробити урок не лише пізнавальним, інформативним, але й підтримувати у дітей зацікавленість предметом, бажання вчитися, зробити урок цікавим, підвищити у школярів мотивацію до навчання?
Шукаючи відповідь на це питання, я дійшла висновку, що зацікавити, вмотивувати учнів до вивчення предмету можна шляхом уникнення одноманітності, шаблонності в роботі, використання таких форм, методів навчання, які збуджують пізнавальний інтерес і стимулюють самостійне мислення школярів.
Вважаю, що на сьогоднішній день покликані зробити урок цікавим, пізнавальним, таким, що може розкрити творчий потенціал особистості, допоможуть постійно підтримувати високий тонуc дитячої уваги саме ігрові завдання.
Новий підхід у викладанні мови вимагає працювати у творчому режимі, нестандартних напрямах, постійно вдосконалювати свою професійну діяльність, спрямовувати свою роботу на розвиток творчих можливостей учнів, їхніх талантів з метою отримання певного освітнього результату. Усе це зумовлює пошук альтернативних засобів навчання. Отже, необхідно забезпечити формування знань, умінь, навичок новими засобами навчання.
Сучасним дітям потрібні електронні книжки, - Гриневич
Про це під час своєї участі у Форумі видавців у Львові наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
"Я не втомлююсь повторювати, що паперовий формат книжки - це святий для нас формат, ми її дуже любимо тримати, нюхати, гортати, але для сучасних дітей ми мусимо створювати електронні книжки і електронні підручники, які будуть мати мультимедійні вкладення, цікавинки, через які дитина зможе навчатися та знайомитися зі світом, бо ці діти інші", - сказала міністр освіти і науки.
Також за словами міністра, завдяки прозорому конкурсу підручників, що був проведений цього року, вдалося зберегти гроші і за державний кошт буде надруковано хрестоматії для початкової школи – в них будуть твори сучасних українських авторів, яких додали до програми 1-4 класів після оновлення програм.
"Зараз дуже важливо відкрити шлюзи для того, щоб хороша дитяча книжка потрапляла в шкільні бібліотеки", - зазначила міністр освіти і науки.
Зарплата вчителів має зрости на 33,5%
Про це під час відвідання Житомирської області сказала міністр освіти Лілія Гриневич.
"У межах нашого бюджету ми попри все йдемо на збільшення зарплати вчителям. Але не через якісь там надбавки, що сьогодні є, а завтра їх нема - для мене було принциповим, щоб відбулося просування по єдиній тарифній сітці. Бо якщо ми закладаємо зарплатню в рамках системи, через яку все потім розраховується, і позиціонуємо вчителя вище в тарифній сітці - це підвищує статус оплати педагога загалом", - зазначила Лілія Гриневич.
Як відомо, в уряді обіцяють збільшити фінансування освіти у наступному році на 21,1 млрд.
Тестові завдання для ДПА відповідатимуть рівню стандарту
21 вересня 2016 року відбулася прес-конференція щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації у 2017 році.
Директор УЦОЯО Вадим Карандій зазначив, що завдання сертифікаційних робіт з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови укладатимуть на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77.
Завдання сертифікаційних робіт з іноземних мов у 2017 році буде укладено відповідно до програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року № 1121. Такий вид мовленнєвої діяльності, як розуміння мови на слух (аудіювання), не перевірятиметься.
«Це пов’язано з тим, – пояснив директор, – що за результатами цьогорічної апробації дворівневих предметних тестів з іноземних мов – В1 та В2, проведеної Українським центром оцінювання якості освіти у квітні, стало зрозуміло, що доцільно скоригувати складність тестових завдань, додатково вивчити новий формат завдань на аудіювання та структуру тесту загалом, – а для цього необхідно провести додаткові підготовчі роботи.
Як і в попередні роки, під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов у 2017 році оцінюватимуться комунікативні уміння таких видів мовленнєвої діяльності, як читання та письмо». Ознайомитися з відповідними програмами можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Підготовка до ЗНО-2017».
Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів, яка у 2017 році відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зараховуватимуться результати виконання всіх або частини завдань сертифікаційної роботи, що залежить від конкретного навчального предмета.
Наприклад, сертифікаційні роботи з української мови і літератури, а також історії України міститимуть субтест, за результатами виконання якого, випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року отримають оцінки за державну підсумкову атестацію.
Для української мови – це завдання частин «Українська мова» і «Власне висловлення», для історії України – «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.».
Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників 2017 року з іноземних мов та російської, а також з математики, зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання. Щодо інших навчальних предметів: географії, хімії, фізики, біології, то оцінка за державну підсумкову атестацію визначатиметься за результатами виконання всієї сертифікаційної роботи.
Згодом на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде розміщено характеристики сертифікаційних робіт, і кожен охочий зможе ознайомитися із структурою тестів детальніше.
Також директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій наголосив, що тестові завдання для перевірки навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року буде укладено за програмами, які орієнтовані на рівень стандарту.
субота, 17 вересня 2016 р.
ЗНО-2017 розпочнеться 23 травня
Зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл та осіб, які вступатимуть до вищих навчальних закладів у 2017 році розпочнеться 23 травня та триватиме до 16 червня. Відповідні дати визначені наказом МОН, яким затверджений календарний план підготовки та проведення ЗНО в 2017 році.
Зокрема, основна сесія зовнішнього оцінювання розпочнеться проведенням тесту з української мови і літератури.
25 травня відбудуться тестування з німецької, французької та іспанської мов, 29 з англійської мови.
Зовнішнє оцінювання з математики і історії України буде проведено 31 травня та 2 червня відповідно.
Тест з російської мови абітурієнти складатимуть 6 червня, з біології 8 червня, з географії 12 червня, фізики - 14 червня.
Завершуватиме програму основної сесії ЗНО тест з хімії, що буде проведений 16 червня.
Реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні розпочнеться 6 лютого і триватиме до 17 березня.
Додаткова сесія ЗНО буде проведена з 3 до 12 липня за окремим графіком.
Як відомо, кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році матиме право скласти тести не більш ніж із чотирьох навчальних предметів.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.
четвер, 8 вересня 2016 р.
Міжнародний день грамотності
Ви вважаєте себе грамотною людиною? Впевнені? Вміння читати - лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей, близьких і сім’ї - це більш вагома частина вміння бути грамотним, хоча і не завжди вирішальна.
Ви часто вмієте використовувати прочитане з користю?
Це просто - лише потрібно намагатися бути трохи більш уважним, трохи більш терплячим, по можливості не плутати «грішне» з «праведним» і обов’язково не спостерігати себе в очах своїх мудрецем, інакше ви можете так і не помітити користі тієї інформації, яка раптово з’явилася перед вами.
Чи страшно бути неграмотним? А що таке «грамотність»? Не виключено, що це - «ефективність» використання інформаційних даних, здатність постійно знаходити комунікаційні напрямки, творчий момент, мета якого - більш природне поліпшення якості життя.
Згідно з прогнозами, до 2020-го року, молодим фахівцям, щоб знайти роботу і бути конкурентно спроможними на ринку праці, вкрай необхідні будуть такі навички, як комунікабельність, вміння працювати в команді, здатність творчо та інноваційно підходити до вирішення поставлених завдань, а також критичне мислення.
Міжнародний день грамотності - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй.
Грамотність - свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх - дітей, молоді та дорослих - ще не до кінця досягнута мета.
Боротьба з неписьменністю як і раніше залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи.
Безліч дітей, молодих людей і дорослих, охоплених шкільними або іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, що стає все більш складним.
Існує явна необхідність у розгортанні програм поширення грамотності, які були б спрямовані на групи учнів, що вимагають до себе особливої уваги, і в першу чергу до них належать жінки та дівчата, що залишилися за дверима школи. Там, де чоловіки й хлопчики не мають можливості одержання якісної освіти, вони теж потребують особливої уваги.
субота, 3 вересня 2016 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)