Аналіз уроку
Урок української мови за темою «Прикметник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль» розроблений згідно з діючою навчальною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів «Українська мова. 5-9 класи» (укладачі Шелехова Г.Т., Пентилюк М.І., Новосьолова В.І., Гнаткович Т.Д., Коржова Н.Б., Таранік-Ткачук К.В.), Київ – 2015 на основі підручника Заболотного О.В. 3-12 Українська мова : підруч. для 6 кл. загальноосвіт. навч. закл. / О.В. Заболотний, В.В. Заболотний. — К. : Генеза, 2014. — 256 с., відповідно до вимог нового Державного Стандарту базової і повної загальної середньої освіти. Він базується на триєдиному підході до сучасної шкільної мовно-літературної освіти: особистісно зорієнтованому, компетентнісно орієнтованому та діяльнісному, який досягається в процесі організації навчально-виховної діяльності на уроці, що дозволяє якісно готувати мовну особистість учня. Даний урок в системі викладання української мови в основній школі є продовженням виховання у школярів національно-мовної свідомості, мовних здібностей, мовного чуття, смаку, мовно-ціннісних орієнтацій, комунікативних умінь. Головна діяльність учнів на уроці – навчальна, пізнавальний інтерес перебуває на стадії зацікавленості, тому урок побудовано на основі ігрової технології, інтерактивної технології (інтерактивні ігри, імітаційна гра), ІКТ – технології (мультимедійна презентація).
Урок направлений на формування комунікативної компетентності – уміння усно і письмово спілкуватися. Для цього використовуються активні методи і форми навчання: інтерактивні ігри, презентація творчого продукту, творчі завдання, що сприяють формуванню критичного мислення, ініціативи, творчості, розвивають уміння міркувати, аналізувати, робити висновки. На уроці приділено увагу самостійному здобуванню змагань, яке реалізується в процесі виконання творчої роботи.
Доцільне використання різних форм організації навчальної діяльності учнів: індивідуальна, робота в парах, в малих групах, фронтальна робота, що привчає молодших школярів працювати в колективі, самореалізуватися в ньому.
На уроці української мови реалізуються всі змістовні лінії:
- мовленнєва: пояснення навчального матеріалу, правила, вправи на продовження речення, висловлювання своє думки під час виконання завдань.
- мовна: збагачення знань про прикметник, його морфологічні ознаки та синтаксичну роль.
- діяльнісна: реалізую в процесі організації різних форм роботи на уроці, на етапі рефлексії пропоную оцінити отримані знання за прийомом «Продовжи речення», на етапі «Закріплення знань» виконується творче завдання – складання сенкану, лінгвістичної казки, аналіз тексту.
Для успішної реалізації змістовних ліній використано на уроці різноманітний дидактичний матеріал: таблиці, мультимедійна презентація, картки для індивідуальної, парної і групової роботи, ілюстрації, плакати, маршрутний лист, що забезпечує наочність, викликає зацікавленість, збуджує учнів поринути у гру. Саме з цього обираю жанровий урок: урок – гра, що відповідає віковим психологічним особливостям учнів